Beşinci nesil 2020 model yeni Clio Türkiye fiyatı belli oldu

Şubat ayından itibaren satışa sunulacak olan beşinci nesil 2020 model yeni Clio Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Benzinli ve Dizel olmak üzere iki farklı yakıt seçeneğine sahip motorla satın alınabilecen yeni nesil Clio’nun farklı donanım seçeneklerine göre fiyatı da değişiyor.

Beşinci nesil 2020 model yeni Clio Türkiye fiyatı belli oldu

Yeni Clio bünyesinde yüksek teknolojler barındırıyor: 9.3’’ dikey tablet ekran, Multisense Sürüş Deneyim Teknolojisi, Auto-hold fonksiyonlu elektrikli park freni B HB segmentinde ilk kez Renault Clio ile birlikte pazara sunulan özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca Yeni Clio’nun 391 litre hacimli (dizel versiyonlarda 366 litre) bagajı segmentinin en iyisi olarak öne çıkıyor.

Yeni Clio’nun Türkiye fiyatı ise 111 bin TL’den başlıyor, 159 bin TL’ye kadar çıkıyor. Ayrıca opsiyon paketleri ile otomobilin fiyatı daha da artabiliyor. Motor serisi yenilenen yeni Clio’da artık X-Tronic adı verilen CVT bir şanzıman seçeneği de bulunuyor. Bu şanzıman sadece benzinli ve 1.0 litre 100 beygir olan motor seçeneği ile birlikte alınabiliyor. Ayrıca aileye yeni eklenen 1.3 litre benzinli motor seçeneği sadece EDC otomatik şanzıman ile alınabiliyor. 

Öte yandan beşinci nesil yeni Clio ile beraber otomatik dizel seçeneği de kaldırılıyor. Ayrıca otomobilin Station Wagon sürümü de üretilmeyecek.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478