Evde Doğal Dudak Peeling Tarifleri

Dudak peelingi yapanlar genelde bu tarifleri evde uygulayarak harika sonuçlar elde etmiştir. Pek çok dudak peelingi tarifi olmasına karşın sizlere gerçekten etkili sonuç veren ve kabul görmüş yöntemleri sıralayacağım. Her bir tarifi deneyerek etkili sonuç almanız mümkün.

Dudak peelingi kahve

Kahve ile cilt maskesi tariflerini Kahve telvesi maskesi adlı yazımızda anlatmıştık. Cillde sayısız faydası olan kahvenin dudaklara etkisi tartışılmaz.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı kahve
 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı şeker

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri cam kase içerisinde iyice karıştırın. Hazırladığınız karışı dudaklarınıza baskı yapmadan parmaklarınız yardımı ile sürün ve ortalama 5 dakika kadar bekleyin. Daha ilk işlemde dudaklarınızın parladığını göreceksiniz. En çok denenen dudak peelingi budur. İstediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.

Vazelinle dudak peelingi

Neredeyse her evde bulunması gereken vazelin hakkında ayrıntılı bilgiyi  Vazelinin bilinmeyen faydaları adlı yazımızda bulabilirsiniz. Vazelin doğal nemlendirici olmasının yanında dudaklara peeling yaparak dudakların daha belirgin ve canlı olmasını sağlamaktadır.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı vazelin
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 çorba kaşığı toz şeker
 • 1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve elde ettiğiniz dudak peelingini dudaklarınıza sürdükten sonra 2 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. İstediğiniz zaman dudaklarınıza sürebilirsiniz uygulama sıklıkğında bir sınır yoktur.

Sadece vazelini dudaklarınıza sürerek peeling etkisi yaratabilirsiniz. Az miktarda vazelini dudaklarınıza sürün ve 1 yada 2 dakika kadar iyice baskı yapmadan ovalayın siz ovaladıkça ölü deri yok olacaktır. İşlemi bitirmek için pamukla silmeniz yeterlidir.

Diş fırçası ile dudak peelingi

Hiç bir şey yapamıyorsanız yada çok üşengeç biri iseniz diş fırçası ile dudaklara peeling yapabilirsiniz. Yumuşak kıllara sahip diş fırçasını ıslatın ve nazik hareketlerle dudaklarınızı fırçalayın. Çok etkili ve basit bir yöntemdir hiç bir şey yapamasanız bile bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Dudak peelingi tarçın

Kan dolaşımını hızlandıran ölü derinin hızla atılmasını sağlayan tarçın dudak peelingi yapmak için;

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı esmer şeker
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1-2 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak esmer şeker ve zeytinyağı karıştırıp esmer şeker ekleyip erimesine izin vermeden dudaklarımıza sürüyoruz fazla baskı yapmayın şeker dudaklarınızı çizip zarar verebilir. Ortalama 5 dakika bekledikten sonra temizleyebilirsiniz.

Sadece zeytinyağı ile dudak pelingi yaparak ölü deriyi dudaklarınızdan atmanız mümkün az miktarda zeytinyağı beze damlatın ve dudaklarını bununla silin.

Pek çok dudak peeling ürünleri bulunmasına karşın sizlere tavsiyem daima bilinmedik kimyasal ürünlerin yerine sadece dudaklarınıza vazelin yada zeytin yağı sürerek dudak bakımı yapabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478